VI Forum Telewizji Lokalnych za nami

Kolejna konferencja grupy VECTRA Media, Walne Zebranie członków Stowarzyszenia oraz VI Forum telewizji lokalnych w Sopocie dobiegły końca. Po raz pierwszy w Forum uczestniczył przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski, który potwierdził rangę lokalnych mediów.

 

Główne wnioski z Forum oraz innych paneli Konferencji:

  • Lokalne treści wciąż mają przyszłość, bo ludzie potrzebują wiedzy o swoim miejscu życia.                             Kolejne badania zrealizowane dla KRRiT potwierdzają wysoką oglądalność telewizji lokalnych. Codzienna widownia, to 18% (to jest dziesięciokrotnie więcej od najlepszych telewizji tematycznych w Polsce!). Ważną informacją jest to, że codzienna widownia rośnie!
  • Telewizja tradycyjna (w kablu) coraz częściej jest dla starszego odbiorcy. Często to osoby wykluczone technologicznie.
  • Przyszłość jest w internecie – tam migruje widz, tam są nowe funkcje, usługi i pieniądze,
  • Wideo w internecie to nie wszystko. Musi być wsparcie portali społecznościowych!
  • Coraz większą rolę odgrywa osobiste zaangażowanie i pozycja lokalnego nadawcy w mieście, kontakty z władzami i biznesem, aktywność i siła przekonywania.

 

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i nominowanych w konkursie „To nas dotyczy”:

  • w kategorii: „MOJA MAŁA OJCZYZNA” zwyciężył Bogdan Miszczak, Telewizja Obiektyw Krosno i jego świetny film „Akcja Pensjonat”
  • w kategorii „TELEWIZJA BLISKO LUDZI” nie zdobyliśmy nagrody, ale nominację otrzymał reportaż Anety Puzdrowskiej z TRUSO.TV z Elbląga pt. „Urzędnicze schody”
  • w kategorii  „LUDZIE Z PASJĄ” nagrodę odebrał Krzysztof Błażejczyk z TV Dami jelenia Góra za audycję Marzeny Szymczyk  „O życiu i ochronie pszczoły miodnej”.

Nominacje dostały równie dobre audycje:

- Rowerowy doktor –- autor: Klaudia Cybulska,  Telewizja Lokalna TV z Ostrowca Świętokrzyskiego

- Człowiek z pasją - autor: Marta Ordakowska, Telewizja Olsztyn

 Serdecznie zapraszamy na kolejne organizowane przez Stowarzyszenie wydarzenia!