Co nowego

Elbląski leksykon kultury dostępny w internecie

Noty biograficzne o związanych z Elblągiem twórcach i popularyzatorach kultury i sztuki oraz wideo wizytówki wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w Elblągu w okresie od 1945 roku powstałe w ramach projektu "Elbląski leksykon kultury" są udostępnione w sieci.

Ostatnia w tym roku projekcja cyklu "Elbląg na dużym ekranie".

Z okazji 145 lat browaru w Elblągu ostatnia projekcja będzie poświęcona tematyce elbląskiego piwa. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18.00 w dużej sali Kina Światowid.

Rusza kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Uważni rodzice”

Kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje pokazuje kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online. Autorom zależy na jak najszerszym dotarciu do rodziców. Kampania rozpoczyna się 23 listopada br.

Jesienna konferencja w Zabrzu za nami

W dniach 12-14.11.2017r. odbyła się jesienna konferencja telewizji lokalnych grupy VECTRA Media w Zabrzu. Gospodarze - pani Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz Telewizja Zabrze przygotowali dla szereg niezwykłych atrakcji. Już w niedzielę o g. 18:00 wydarzenie zaingurował koncert „Dżem Symfonicznie".

"Sudeckie Kryształy” już po raz szósty w Zamku na Skale w Trzebieszowicach

W piątek 10 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się VI gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. Szósta edycja plebiscytu pokazała, że Sudecki Kryształ to dobra marka rozpoznawalna w całym regionie. Corocznie organizatorem wydarzenia jest Adam Pachura z Telewizji Sudeckiej, członka Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.