Co nowego

Dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla projektów Stowarzyszenia

W wyniku rozstrzygnięcia dwóch naborów z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz edukacji i promocji zdrowia publicznego w 2017 roku Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne otrzymało dotację na wdrożenie dwóch inicjatyw.

Stanowisko konsultacyjne Stowarzyszenia PTLiR ws. dalszego rozwoju mediów lokalnych w Polsce

W odpowiedzi na zaproszenie KRRiT do udziału w konsultacjach przy opracowaniu Strategii na lata 2017-2022 KRRiT, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i regionalne przygotowało i przesłało do KRRiT swoje stanowisko. Opracowanie dokumentu zostało poprzedzone ożywioną dyskusją w gronie nadawców lokalnych.

Ruszył projekt „Elbląski leksykon kultury”

Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne od 1 marca br. realizuje inicjatywę „Elbląski leksykon kultury” – wykonane techniką audiowizualną noty biograficzne o związanych z Elblągiem twórcach i popularyzatorach kultury oraz sztuki oraz wideo wizytówki wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w Elblągu w okresie od 1945 roku.

Kolejne miasta z telewizją lokalną

W marcu 2017r. zasięg telewizji lokalnych wchodzących w skład Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne powiększył się o kolejne dwa miasta: Grajewo w woj. podlaskim i Łask w woj. łódzkim.

Konkurs dla dziennikarzy "Prosto do Funduszy Europejskich"

W dniu 29 marca 2017r. Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs na materiały dziennikarskie promujące ogólnopolską akcję „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, które odbędą się od 18 do 21 maja 2017r. Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne jest partnerem tego konkursu.