Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 18:12

VIII FORUM TELEWIZJI LOKALNYCH W SOPOCIE

21 maja 2019 roku w Sheraton Hotel Sopot odbyło się VIII Forum Telewizji Lokalnych. Jak co roku wydarzenie towarzyszyło Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która rozpoczęła się dzień wcześniej. W związku z obchodzonym 30-leciem rynku kablowego w Polsce dyskusje poświęcone były wspomnieniom i refleksji.

Podczas Forum omówiono szereg propozycji uregulowań wewnętrznych, mających wzmocnić pozycję telewizji lokalnych na rynku, w tym propozycję powołania przez PIKE i PIKSEL fundacji wspierającej telewizji lokalne. Dyskusja podczas forum koncentrowała się na takich zagadnieniach, jak prowadzenie kampanii wyborczych w telewizjach lokalnych, badaniu oglądalności i ocenie kanałów lokalnych dokonywanych przez KRRiT, na finansowaniu misji oraz wykorzystywaniu mediów społecznościowych dla integracji telewizji lokalnych.

Zwieńczeniem dnia była uroczysta Gala Konkursu „To Nas Dotyczy”.

Podczas uroczystej gali konkursu „To Nas Dotyczy” rozdano tegoroczne laury: w kategorii „Moja mała ojczyzna” zwyciężyła Telewizja Obiektyw z Krosna za materiał „Łukasiewicz – nafciarz i romantyk”, autorstwa Bogdana Miszczaka. W kategorii „News” Telewizja Sudecka Bielawa za materiał „Oko w oko z wilkiem w Górach Sowich” autorstwa Adama i Pawła Pachury. W kategorii „Zwyczajni niezwyczajni” zwyciężyła Telewizja Regionalna TV Bielsko-Biała za materiał „Białogród – zwyczajne życie jak w wiekach średnich” autorstwa Marcina Szendoła. W kategorii „Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka”, objętej patronatem Rzecznika Praw Dziecka, zwyciężyła Telewizja Olsztyn za materiał „Czy w twoim domu też jest tak cicho?” autorstwa Eugeniusza Domańskiego i Marzeny Słomki. W kategorii „Społecznie wrażliwi” zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi za materiał „U pszczelarza z Lipki”, autorstwa Elżbiety Grzeszczuk- Chętko.

Zwycięzcom i nominowanym serdecznie gratulujemy!


Podziel się
Oceń