Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 lipca 2024 16:24

O NAS

KIM JESTEŚMY?

Stowarzyszenie "Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne" z siedzibą w Elblągu zrzesza liderów mediów lokalnych z całej Polski. Obecnie jest to 50 nadawców telewizji lokalnych emitujących swoje programy w ponad 180 miastach. Ich program dociera łącznie do blisko 4 milionów widzów. Do Stowarzyszenia należą również osoby działające w branżach pokrewnych.

Zorganizowaliśmy się w 2007 roku, by chronić i wspierać telewizje lokalne oraz dawać ich nadawcom nowe instrumenty w walce rynkowej. Tworzymy sieć telewizji lokalnych i regionalnych umożliwiającą wymianę programową, łączenie się w grupy oraz tworzenie ofert biznesowych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Występujemy w obronie interesów nadawców lokalnych i staramy się reprezentować to środowisko przed Regulatorem mediów i innymi organami państwowymi.

Uważamy, że jest to zapomniany i niedoceniony sektor mediów w Polsce. Jego wyróżniającymi cechami są: misyjny charakter tworzonych programów telewizyjnych, unikalność poruszanych tematów i nadawanych audycji, bliskość widza oraz widownia ponad politycznymi i światopoglądowymi podziałami. Największym naszym problemem jest załamanie lokalnych rynków reklamy i ograniczone możliwości pozyskiwania środków na działalność.

 

CZYM ZAJMUJEMY SIĘ ?

Działamy na rzecz nadawców lokalnych - pomagamy im rozwijać biznes, doskonalić kadrę, rozwiązywać problemy i wymieniać się doświadczeniami. Jesteśmy reprezentantem środowiska przed organami państwowymi oraz w działaniach na rzecz zmian i tworzenia prawa i budowania wizerunku okołobiznesowego.

Nasze Stowarzyszenie prowadzi szereg projektów własnych i zleconych. Do najważniejszych należą coroczne konferencje programowo-szkoleniowe, które odbywamy w różnych miejscach Polski, a ich współorganizatorami są lokalne telewizje. Współpracujemy z Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej przy organizacji dorocznego Forum Telewizji Lokalnych. Organizujemy szkolenia dla nadawców i ich pracowników i współpracowników – obecnie również w formie on-line. Stowarzyszenie koordynuje wymianą programów i audycji telewizyjnych oraz dystrybuuje te programy do nadawców w formie Pasma Wspólnego. Pośredniczymy w pozyskiwaniu przez telewizje lokalne zleceń na emisję reklam i innych przekazów handlowych.

 

KOGO ZRZESZAMY?

Do Stowarzyszenia należy ok. 50 osób. Są to nadawcy telewizji lokalnych i regionalnych, których wizytówki i opisy prezentujemy w zakładce CZŁONKOWIE. Ich programy oglądane są przez widzów we wszystkich 16 województwach. 

Naszym partnerem i członkiem wspierającym jest Grupa Kapitałowa VECTRA,  jeden z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych. Partnerem jest również firma Paris Music – największy bank muzyki w Polsce.

Podziel się