Zmiany w dokumentach abonenckich, można rozwiązać umowę w Vectrze

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Vectry, zmiany wynikają w szczególności z zaleceń otrzymanych od UOKiK, mających na celu dostosowanie całości stosowanej przez Vectrę dokumentacji do obowiązujących obecnie przepisów prawa. Dodał także, iż jednym z ważnych elementów wprowadzanych przez Vectrę zmian jest także zapewnienie przejrzystości brzmienia wszystkich wymaganych zapisów, aby ułatwić abonentom ich czytelność i rozumienie.

Operator objął wszystkich klientów udogodnieniami, wprowadzonymi zmianą ustawy konsumenckiej z 25 grudnia 2014 roku. „Aktualizacja wykazu kanałów wynika z dynamizmu rynku telekomunikacyjnego, w tym w szczególności rynku nadawców programów telewizyjnych oraz zmieniających się przepisów prawa” - poinformował rzecznik Vectry.

Nowe wersje umów i regulaminów obowiązują już abonentów, którzy podpisali kontrakty z operatorem po 25 czerwca br. Klientów, którzy zawarli zaś umowy przed 24 czerwca br., zmiany będą obowiązywać od 1 sierpnia br. W przypadku braku ich akceptacji, abonentom przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy bez kary umownej.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl